Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy można ufać mężom niewiernym

14 stycznia 2017 | Plus Minus | Michał Szułdrzyński

Gdy wychodzą na jaw małżeńskie problemy polityków, ci lubią się zasłaniać prawem do prywatności. – To sprawy prywatne – odpowiedział ostatnio jeden z liderów opozycji przyłapany na tym, że zamiast ze swoją partią protestować w Sejmie, wyjechał na sylwestra do ciepłych krajów z piękną partyjną koleżanką, która nie była jego żoną.

Oczywiście, polityk może spędzać jak chce czas wolny z bliskimi sobie ludźmi i nikomu nic do tego. Ciekawość opinii publicznej powinna mieć granice tam, gdzie zaczyna się prywatność jego najbliższych, bo to właśnie ze względu na nich ma on prawo do prywatności. Dla męża, żony, rodziców czy dzieci jest ona tarczą, by w jak najmniejszym stopniu płacili cenę jego działalności. Jeśli rodzina chce funkcjonować normalnie, żyć jak inne, powinna mieć święty spokój (jeśli, rzecz jasna, nie czerpie nieuzasadnionych korzyści z tego, że jej członek pełni funkcję publiczną, i jeśli nie łamie prawa).

Tyle tylko, że prawo do prywatności nie może się stać wymówką dla hipokrytów, którzy co innego deklarują, a co innego robią w codziennym życiu. Przecież, gdy politycy chcą przypodobać się wyborcom, uwielbiają pokazywać się w otoczeniu małżonków i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10649

Wydanie: 10649

Zamów abonament